понеділок, 26 січня 2015 р.

ШЛЯХАМИ МУЖНОСТІ І СЛАВИ

     Виховання патріотичних  почуттів розпочинається з виховання любові  до отчого дому,  з колискової, яку співала мати, з бабусиної казки, з рідної мови і пісні, і з знайомої стежини до школи.Саме ці фактори формують поняття малої Батьківщини,розкривають зв*язок рідного краю з великою Батьківщиною,за-кладають перше свідоме почуття любові до України.
    Високе покликання бібліотеки -за допомогою книги пробуджувати і вихову-вати в кожної  дитини патріотичні якості і цінності.
   Так,в дитячій бібліотеці розпочався цикл заходів "Вахта пам*яті",присвячених патріотичному вихованню підростаючого покоління. В читальному залі до уваги користувачів-дітей представлена виставка-путівник "Я люблю Україну",
де діти мають змогу переглянути мапу Україну,ознайомитися з її областями,оберегами та символами.



"Я українець і пишаюсь цим"- виставка-екскурсія,яка знайомить дітей з шляхами історії,досягненнями нашої держави та її національними героями.





     Дитяча бібліотека тісно співпрацює з місцевим аматором,краєзнавцем М.Ф.Торяником,який має в своєму доробку багато фільмів на патріотичну тематику.Так в бібліотеці з учнями 5-х класів ЗОШ № 2 (кл.керівники Н.В.Кравчук та Т.С.Литвиненко) проведено годину історії "Шляхами мужності і слави",який провела бібліотекар Ю.О.Конопленко. Діти з задоволенням переглянули патріотичні стрічки Миколи Федоровича " Воїни світла" та "Гадяч".На заході прозвучали вірші про Україну та вікторина "Чи знаєте ви Україну".









четвер, 22 січня 2015 р.

8О РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА

      2015 рік на Полтавщині оголошено роком В.А.Симоненка.
   8 січня 2015 року українці відзначали 80-річчя з дня народження нашого земляка, поета-шестидесятника Василя Симоненка.  Талановитий поет і журналіст за свої 28 років, відміряних долею, встигнув залишити в українській культурі унікальний спадок.
   Дитяча бібліотека розпочала ряд заходів,присвячених цій даті.
 До уваги користувачів бібліотеки було представлено перегляд літератури "Незгасне зоря Симоненка". Для читачів середнього шкільного віку-відео-презентація "Я на світі такий один",на якій діти переглянули фільм про життєвий та творчий шлях  відомого українського поета.






   Мабуть, немає людини, яка б не знала симоненкових закличних слів із «Лебедів материнства»:

Можна все на світі вибирати, сину, 
Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Василь Симоненко. 

Василь Симоненко
   Василь Андрійович Симоненко народився 8 січня 1935 р. в с. Бієвці Лубенського району Полтавської області. Мати майбутнього поета – Ганна Щербань – працювала в колгоспі. Батько – Андрій Симоненко – покинув сім’ю, коли маленькому Василькові не було ще й року.
   У 1942 р. Василь Симоненко йде у перший клас. Після початкової школи рік навчався в Єнківській семирічці, а потім перейшов у Тарандинцівську школу, яку закінчив у 1952 р. із «золотою медаллю». Василько був надзвичайно старанним і наполегливим у навчанні: «У класі Вася виділявся серед учнів, по-перше, своїм бідним одягом, по-друге, своїм розумом. Навіть учителі не читали стільки книжок, як наш найкращий учень» (спогад вчительки).
   Вищу освіту В. Симоненко здобув у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті журналістики. Працював у газетах «Черкаська правда» (літпрацівник відділу культури), «Молодь Черкащини», «Робітнича газета». Навесні 1960 року в Києві був заснований Клуб творчої молоді, до якого активно долучився і В. Симоненко. Учасниками цього культурно-мистецького осередку також були Алла Горська, Ліна Костенко, Іван Драч, Іван Світличний, Василь Стус, Микола Вінграновський, Євген Сверстюк та інші.
   Улітку 1962 р. поета жорстоко побили працівники міліції. Це позначилося на здоров’ї поета. 13 грудня 1963 року Василя Симоненка не стало. Офіційна версія передчасної смерті – рак. Без батька залишився маленький син поета.
   За життя вийшла лише одна збірка поезій В. Симоненка – «Тиша і грім» (1962). Посмертно були опубліковані такі збірки: «Земне тяжіння» (1964), «Поезії» (1966), «Лебеді материнства» (1981), казки «Цар Плаксій та Лоскотон» (1963), «Подорож у країну Навпаки» (1964), збірка новел «Вино з троянд» (1965). У 1995 році Василеві Симоненку посмертно присуджено Державну премію імені Т. Г. Шевченка. 
   


     

четвер, 15 січня 2015 р.

ВЕСЕЛІ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ

      Швидко промайнули зимові свята,а ще швидше зимові канікули.Новорічні ранки,катання на санчатах,ігри,екскурсії-все це створювало новорічний настрій.Не забували діти і про книгу та бібліотеку.Для школярів колективом дитячої бібліотеки було запропоновано ряд масових заходів.Отже двері дитячої бібліотеки були відчинені для всіх бажаючих провести змістовно і весело своє дозвілля.
    Розпочалися свята акцією "Допоможемо птахам".Діти власноруч виготовляли годівнички,а допомагала їм в цьому бібліотекар Паладич Л.А.,яка провела майстер-клас "Годівничка для птахів".


    На майстер-класі "Прикраси на Новий рік", "Сніговичок", та "Квіти взимку",які провели учениця 4 школи 11-а класу Мельник Ярослава,студентка  ІІІ курсу училища культури ім.І.Котляревського Мельник Анна,працівник бібліотеки Паладич Л.А.,діти показали своє вміння створювати чудові прикраси з паперу,шишок,з підручних матеріалів виготовляли сніговичків.букети весняних квітів з цукерок,а якщо додати розваги,то зустріч була корисною і веселою.











З великою цікавістю зібралися діти на новорічний ерудит круїз "В подорож за героями",підготовлений бібліотекарем Конопленко Ю.О.Тут зібралися найкращі читачі  2014 року та переможці конкурсів.До уваги присутніх були представлені роботи юних конкурсантів,які зайняли призові місця.
       Всі учасники конкурсів були нагороджені грамотами та книгами.




      Весело і гамірно було в бібліотеці і на Різдвяні свята.Без уваги не залишились і самі маленькі жителі нашого міста.Так для вихованців дитячого садка "Берізка" бібліотекарі Паладич  Л.А. ,Ільченко А.П., Недовіс Л.І. та активні читачі бібліотеки Жадько Марина,Тютюнник Вечеслав та Мельник Ярослава провели бебі-шоу "Новорічна рукавичка".Діти оплесками і сміхом зустрічали лялькових героїв казки,відгадували новорічні загадки,вікторини.


     Свята минули,але двері дитячої бібліотеки завжди відкриті для наших читачів.
   Ми щиро дякуємо за підтримку та надання допомоги у проведенні свят начальнику відділу культури Л.В.Труш,батькам наших читачів Н.В.Зінченко,В.М.Турбабі,М.І.Могильник,підприємцю О.В.Грабенку.
  Хай щастить всім в Новому році.

вівторок, 6 січня 2015 р.

БІБЛІОТЕЧНА АКЦІЯ "ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ"

    Вже традицією стало в районній бібліотеці для дітей на зимових канікулах проводити різноманітні заходи.Цього року в бібліотеці було проведено майстер-клас "Годівничка для птахів",де діти власноруч виготовляли годівнички.Це були годівнички з картону,з пластикових  пляшок,підвісні нитки-годівнички.


    Потім була проведена бібліотечна акція "Допоможемо птахам",під час якої годівнички були розвішені в міському парку.



  Створення годівниць приносить не тільки користь для птахів у зимовий період,а це ще й досить цікавий захід,який неодмінно розвиває художній смак,прививає любов до природи і всього що нас оточує.

субота, 3 січня 2015 р.

НОВИЙ 2015 РІК.


   Розпочалися зимові канікули,а разом з ними завітали і новорічні свята,яких дітлахи так довго чекали. Свята  з піснями,новорічними хороводами,веселими іграми.
   Відкриттям новорічних заходів у районній бібліотеці для дітей стало нагородження найактивніших читачів та переможців конкурсів 2014 року: "Мій Шевченко",рекламних постерів до улюблених книг, буктрейлерів на книги-ювіляри 2014 року.
    Серед них:  Силенко Сергій, Могильник Аня та Юля, сім*я Зінченко Наталії Вікторівни,

Олефіренко  Костя,
сестри Білаш Аня,Женя і Ніна,

Мельник Аня та Ярослава
Ільченко Маргарита,
Васюхно Олександра.

  Діти були нагородженні грамотами та цінними подарунками.