пʼятниця, 27 березня 2015 р.

КНИГА ЧИ КОМП*ЮТЕР ?

 
  Тривалий час книга була єдиним і основним джерелом інформації.  Сьогодні світ переживає процес бурхливої ін­форматизації. Сучасний комп’ютер пише музику і ві­рші, малює, грає у шахи, розмовляє. Недавнє досяг­нення комп’ютерних технологій — «жива» книга (Living Book), за допомогою якої можна не лише чи­тати текст і переглядати малюнки, а й чути голоси персонажів, «оживляти» ілюстрації, грати в цікаві іг­ри. Основною проблемою сьогодні є проблема ви­бору. Як відрізнити потрібну інформацію від непо­трібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмі­стовної та шкідливої?! Уміння вибирати книгу чи знаходити інформацію за допомогою комп’ютера — справжнє мистецтво, яким потрібно оволодіти. Знання не дає людині щастя і мудрості, не рятує від самотності — людині потрібна людина. Книга і комп’ютер — поки що основні джерела інформації, які мирно співіснують, доповнюють одне одного.
   Під такою назвою для учнів 3-х класів школи № 3 класним керівником Калашник В.І.   та бібліотекарем Дигою О.О. був підготовлений та проведений захід,на який були запрошені  працівники Гадяцької бібліотеки для дітей. Бібліотекарі розповіли про роботу бібліотеки,запросили дітей на екскурсію та подарували буклети та візитки бібліотеки.
   




ІМЕНИНИ КНИГИ

     Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов’язане з книгою. Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.



Подробнее:http://tusovka.kr.ua/news/2015/03/23/startuvav-vseukrainskii-tizhden-ditjachogo-chitannja
  Цього року до Всеукраїнського тижня дитячого читання працівники  дитячої бібліотеки разом з учнями 5-а класу школи №" 2 організували чудову програму "Величність Книга запрошує на іменини"(до 150-річчя написання повісті-казки Л.Керролла "Аліса в країні чудес").


Казка англійського письменника Люіса Керролла «Аліса в Країні чудес» давно вже стала надбанням світової культури. Її доля унікальна: написана для дітей, вона не лише увійшла до класики літератури для дорослих, але і викликає в наші дні найпильнішу увагу представників гуманітарних і природничих наук. Інтерес цей невипадковий, бо творець цих казок, Чарлз Лютвідж Доджсон, що виступав в літературі під ім'ям Люіса Керролла, був професійним математиком, що немало роздумував над різними аспектами математики і суміжних з нею проблем, які в середині минулого століття ще не оформилися в самостійні науки. Керролл передбачив і на інтуїтивному рівні усвідомив багато що з того, що лише десятиліття опісля стало надбанням науки; його наукові прозріння знайшли своє особливе вираження в тексті казки.

   Працівники Ільченко А.П. та Паладич Л.А.,підготували та провели для дітей гру-подорож "Зустріч з книгою",літературний калейдоскоп "Дівчинка з дивної країни",вікторину-конкурс "А я знаю краще"



пʼятниця, 20 березня 2015 р.

ОГОЛОШЕННЯ

  "Створи бібліотеку для дітей сходу".Під такою назвою в  Гадяцькій районній бібліотеці для дітей проходить акція ,метою якої є збір книжок для відновлення фондів бібліотек,що постраждали внаслідок бойових дій на сході України.
    Працівники бібліотеки вдячні  всим небайдужим людям,які допомагають дітям сходу в цей нелегкий для них час. Це жителі міста : Зозуля О.О.,Остапенко О.В.,Литвиненко В.М.,Аксюк Л.М.,Свищ П.Й.,Гальченко О.В.( с.Бірки).
    Акція триває.Якщо у вас є гарні книги,якими ви не користуєтесь,будьласка,принесіть їх в бібліотеку за адресою:вул.Шевченка,11.

   Давайте всі разом підтримаємо дітей сходу.Міцна дружба та любов до України допоможуть нам здолати всі негаразди.
      Працівники бібліотеки.

пʼятниця, 13 березня 2015 р.

МИСТЕЦЬКА ГОДИНА

  "Запрошуємо весну у наші серця".Під такою назвою в дитячій бібліотеці пройшла мистецька година по флористиці,яку підготувала і провела бібліотекар Л. Паладич.


   Діти вчилися виготовляти букети з флористичного матеріалу та штучних квітів,робити різні композиції та втілювати їх в життя.







середа, 11 березня 2015 р.

До 200-літнього ювілею з дня народження Михайла Вербицького.

    4 березня 2015 року виповнилося 200 років з дня народження Михайла Вербицького – українського священика, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного та національного Гімну

Михайло Вербицький — один із перших композиторів-професіоналів Галичини. У 1863 році він написав музику на вірші Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», яка нині відома як Державний Гімн України.
М. Вербицький

М. Вербицький — яскравий представник національної композиторської школи. Його творчому стилю властиве поєднання загальноєвропейських музичних традицій із суто національними. За таким принципом створено й пісню «Ще не вмерла Україна».
Історія створення українського гімну починається 1862 року, коли український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Одразу після написання вірша його поклав на музику друг і однодумець П. Чубинського М. Лисенко. Створена на його мелодію пісня набула певного поширення на Наддніпрянщині і час від часу звучала до початку XX ст. Згодом музику до вірша П. Чубинського створив і К. Стеценко. Проте остаточно пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» утвердилась у свідомості українського народу саме в співавторстві П. Чубинського і М. Вербицького.
На хвилі піднесення українського патріотичного і духовного життя на Галичині в 60-х роках XIX ст. в одному із львівських журналів було надруковано вірш «Ще не вмерла Україна». Цей вірш сподобався М. Вербицькому своїм патріотичним змістом, легкістю форми, і він поклав його на музику спочатку як солоспів у супроводі гітари. Згодом М. Вербицький зробив із пісні-солоспіву хорову композицію.
На тлі інших пісень духовно-патріотичного змісту «Ще не вмерла Україна» вирізняється широтою осмислення історичної долі народу, передбаченням його духовного відродження. Як національний гімн пісня «Ще не вмерла Україна» була визнана І. Франком, Лесею Українкою, українськими громадами за кордоном. Особливо знаковим було авторство пісні, адже її створили наддніпрянець і галичанин, що знаменувало соборність українських земель.
У наш час як Державний Гімн України було затверджено слова першого куплету і приспіву пісні П. Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику М. Вербицького.
Рукописний текст і ноти цього твору зберігаються в Науковій бібліотеці імені В. Стефаника НАН України.

 З метою виховання у дітей патріотизму,поваги до історії та державних символів України,враховуючи важливість постатті М.Вербицького для розвитку української державності та української культури,до 200 річчя з дня народження у дитячій бібліотеці проведено інтернет-знайомство "Творець українського гімну".


  



Чи знаєте ви, що
gimnЯк пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучала 150 років тому як заключний номер першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту, влаштованого в Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини смерті Тараса Шевченка. Популярність твору М. Вербицького постійно зростала, його виконання стало частиною усіх святкових патріотичних концертів.
  Музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України 15 січня 1992 року, що знайшло своє відображення у Конституції України. Проте, тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України», яким пропонувалося затвердити як Державний та Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». У той же час перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, звучатиме «Ще не вмерла України і слава, і воля».
Цей закон підтримали 334 народних депутати, проти висловилися 46 з 433, що зареєструвалися для голосування. Не брали участі в голосуванні фракції Соцпартії і Компартії. З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду. Національний гімн на музику М. Вербицького отримав слова, віднині затверджені законом.

пʼятниця, 6 березня 2015 р.

8 БЕРЕЗНЯ!

   Лагідні промені сонця. Несмілий передзвін краплинок і струмочків. Перші квіти. Разом з цими характерними ознаками весни приходить до нас і перше весняне свято – Міжнародний жіночий день. Це один із самих світлих, всенародних свят, зігріте любов’ю і вдячністю до жінки-матері, трудівниці. В житті нашої планети є події і дати, які відзначає все прогресивне людство. Серед них – Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це радісне, весняне свято бажаним гостем входить в кожний дім. 
День жінки. В цей день ми вітаємо своїх мам, бабусь, сестер. У мільйонів жінок крім їхньої професії є ще один обов’язок – бути матір’ю, бути добрим сонечком сім’ї, нести світло і тепло дітям, стати їм найближчим другом і порадником. 
         А як же виникло це чудове свято – 8 Березня? Сталося це 8 березня 1908 року. Саме в цей день робітниці підприємств Нью-Йорка, доведені до відчаю, вийшли на демонстрацію. Вони не могли більше трудитися на нью-йоркських підприємствах: стояти біля верстатів по 12-14 годин на добу й одержувати за це мізерну заробітну плату – і вирішили не йти з вулиці доти, поки хазяї заводів і фабрик не виконають їхніх вимог. 
Та особливого звучання набуло питання про рівноправність жінок з чоловіками у 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток, що проходила в датському місті Копенгагені. На цю конференцію з’їхалось сто жінок із 16 країн. На конференції була присутня також і видатна діячка міжнародного робітничого руху Клара Цеткін. Вона запропонувала відзначати щорічно Міжнародний жіночий день. А в пам’ять першого організованого виступу жінок в Нью-Йорку проводити його 8 березня.



                                                       Дорогі жінки, дівчата!


                           Із святом весни, краси і любові!
                          Хай щастя і радість несе кожна мить,
                          Всього у житті хай буде доволі,
                          На кожному кроці завжди хай щастить!